לחיוג מהיר: 052-2500802

רטיבות בקירות

אחת ההשלכות המשמעותיות ביותר שעשויות להיות להצפה של בית – זה העובדה שהקירות סופחים רטיבות, מצב שיכול להגיע לסיבוכים שונים, עד לכדי סכנת נפשות , אך גם בדרך לשם יש לא מעט בעייתיות שנגרמת עקב רטיבות בקירות. מדובר באזהבה מטעם סניטיישן טכנולוגיות: רטיבות בקירות זהו מצב שהולך ומחריף, לכן חשוב מאוד לדאוג למצוא לו פיתרון הולם כמה שיותר מוקדם, למניעת נזקים חמורים יותר בהמשך, וכן להוזלת הליך השיקום, שבדרך כלל פשוט יותר בשלבים הראשונים.

ממה נגרמת רטיבות בקירות?

רטיבות בקירות עשויה להיגרם מהצפות – אך לא רק. ישנן מספר סיבות נפוצות להופעת רטיבויות, לעיתים מדובר בבידוד תרמי לא איכותי של הבניין מלכתחילה, לעיתים הוא פשוט לא עומד בשינויי האקלים (לאחרונה ניתן לראות עלייה בלחות באזורים שונים ברחבי הארץ, מה שמכביד מאוד על הקירות). הצפות ונזילות הינן סיבות נוספות להופעת רטיבות, כאשר הצפות פעמים רבות מסוכנות פחות, משום שהן חשופות לעין, בעוד שנזילויות מתרחשות פעמים רבות באופן בלתי נראה, מה שמביא לכך שהרטיבות מצטברת, ועל מנת למצוא את מקורה ההתחלתי נדרשת עבודה מעמיקה ומיומנות גבוהה ביותר.

הסכנות של רטיבות בקירות חיצונים

הרטיבות יכולה להופיע בכל קיר, פנימי וחיצוני כאחד. ובכל אחד ממקרים אלו יש לא מעט סכנות, משום שהרטיבות יכולה לגרום לנזק בלתי הפיך לא רק לתשתיות של הבניין כולו, אלא גם לפגוע בבריאות הדיירים. הלחות יוצרת סביבה לא נעימה לגור בה, היא גורמת להופעת עובש על הקירות, תופעה שיש לה השלכות ברורות ,ריח לא נעים וכן התרבות של חרקים ויצורים שונים שתנאי החיים המושלמים עבורם הם אזורים סגורים ולחים. מדובר בנבגים של עובש, קיימים נבגים מאוד מסוכנים, נבג לא מזיק במידה ולא טופל יתפתח תוך זמן קצר לנבג אלים ומזיק עד לכדי מחלות חמורות וחס וחלילה מוות (ראה black mold) בנוסף יכול להביא אתו יתושים , תיקנים נמלים ועוד.

רטיבות בקירות | רטיבות בקירות חיצוניים | רטיבות בקיר | רטיבות בקיר חיצוני בבניין משותף

סכנת נזילות ורטיבות בקיר חיצוני בבניין משותף

רטיבות בקיר חיצוני בבניין משותף הופכת לבעיה של כל הדיירים, משום שהיא לאט לאט מתפשטת על גבי כל הבניין וללא טיפול נאות יכולה להביא לפגיעה בבניינים משותפים, עד לכדי הפיכתם לבלתי ראוי למחייה. לכן לתופעת רטיבות בקירות חיצוניים יש השלכות חמורות ביותר לאיכות החיים של כל דיירי הבית.

על מנת לקחת את המצב לידיים, יש להזמין מומחים מיומנים בתחום הסניטציה.

חברת סניטיישן טכנולוגיות מספקת לכם ניסיון בלתי נתפס של מעל שישים שנה – החברה החלה את פעילותה בשנת 1952 ומאז דואגת לספק ללקוחותיה את שירותי הייבוש, הבידוד והחיטוי האיכותי ביותר. החברה עברה שלושה דורות, כאשר כל דור העניק ממיומנותו והשכלתו לשיפור השירות.

התמודדות עם רטיבות בקירות על פי סניטיישן טכנולוגיות

חברת סניטיישן טכנולוגיות נוקטת בשיטות משולבות המאפשרות התמודדות יעילה ביותר עם רטיבות בקירות חיצוניים ופנימיים כאחד תוך הענקת איכותי שירות ברמה הגבוהה ביותר ושמירה על השגרה של בני הבית לכל אורך הטיפול.